Lüks Umre - 7 Günlük Umre - 8 Mart 2027 - Alkış Turizm
Tur Açıklaması
Alkış Turizm 7 günlük umre turu. 8 Mart 2027 hareket. İstanbul çıkışlı, TÜRK HAVA YOLLARI ile. Mekke'de MAKKAH (ESKİ HİLTON) 4 gece, Medine'de SOFİTEL SHAD AL MADİNAH 2 gece. 2.775 USD'den başlayan fiyatlarla. Fiyata dahil: 7/24 İletişim Kurabileceğiniz Bir Danışman, Özel Seyahat Sigortası, Diyanet Harçları, HÜRSAD ve TÜRSAB Harçları.
Tur Detayları
Mekke-i Mükerreme
Konaklama Bilgileri
MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON)
Harem'e 100 metre mesafede, uzun yıllardır umre yolcularına hizmet veren köklü bir otel.
Otel detaylarını görMedîne-i Münevvere
Konaklama Bilgileri
SOFİTEL SHAD AL MADİNAH HOTEL
Tur Programı
1. GÜN: İstanbul - Mekke İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminal, F 23-44 Yazılı Kontuar ( 3 NOLU KAPIDAN GİRİNCE KARŞISI) belirtilen saatte Bestur görevlileri ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından pasaport kontrolünden geçerek … uçağı ile Saat:…. Kalkış ve 3 saat 45 dakika süren uçuşun ardından Cidde ’ye varış. Pasaport giriş ve gümrük işlemlerinden sonra karşılama, sonrasında Otobüsümüz ile Mekke oteline transfer. Mekke-i Mükerreme’ye ulaştıktan sonra belirlenen saatte Otelin lobisinde buluşarak Umre için irşat görevlimizle Kâbe-i Muazzama ‘ya gidiş. Umre tavafının ardından tavaf namazının kılınması ve Umre ’nin ikinci kısmı olan Safa- Merve arasındaki Umre Say’ını yaparak Umreyi tamamlayıp tıraş olduktan sonra ihramdan çıkış. Umreniz Makbul Olsun! Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 2. GÜN: Mekke Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde 21:30 buluşarak Nafile Tavaf programı için Kâbe-i Muazzama ‘ya hareket edilecektir. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 3. GÜN: Mekke Kahvaltıdan sonra saat 08:30‘da lobide buluşarak Mekke’deki dış ziyaretlere otobüsle hareket edilecektir. Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetü’l Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu evin bulunduğu mahalle NOT: İkinci umre yapmak İsteyen misafirlerimiz otelde ihramlarını giymiş olarak geziye katılacaklar Arafat’ta niyet edip namaz kılınacak ve gezi dönüşünde umre için Kabe’ye ulaşılıp umre yapacaklardır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 4. GÜN: Mekke Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Kılınacak yatsı namazının hemen sonra otel lobisinde 21:30 buluşarak Nafile Tavaf programı için Kâbe-i Muazzama ‘ya hareket edilecektir. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır 5. GÜN: Mekke / Medine Kahvaltı otelimizde yapılacaktır. Saat 10.00 da valizler oda kapısının önüne çıkarılacaktır. Saat 13.00 da Medine-i Münevvere ’ye hareket edilecektir Medine’ye varış Odalara yerleşme. Belirlenecek saatte misafirlerimiz ile otel lobisinde buluşma toplu hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Cennetü’l Baki selamlaması ardından Kabri-i Saadet ve Ravza ziyaretiyle ve otele dönüş. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır 6. GÜN: Medine Korona tedbirleri kapsamında Cennet Bahçesi ziyaretleri ancak randevuyla yapılmaktadır. Bu nedenle ….. için Randevu Saatimiz: Sabah ……. Saat: …… otel lobisinde Erkek irşat görevlimiz eşliğinde Cennet Bahçesi ziyaret için kontrol noktasına gidilecektir. (Ravza ziyaretleri için randevu 1 yıl içerisinde 1 kez verilmektedir. Grup belirtilen saatte hareket edecektir ve geç kalan misafirler beklenmeyecektir. Geç kalmadan kaynaklı Ravza ziyaretine giremeyen olur ise şirketimiz hiçbir mesuliyet kabul etmemektedir). Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Sabah kahvaltıdan sonra belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak araçla Saat: 10:00 Medine’deki dış ziyaretlere hareket edilecektir. Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek), Kuba Mescidi ve Cuma Mescidi. İkindi namazından sonra Yeşil Kubbe’nin önünde 301 no’lu kapıda buluşarak yürüme gezileri yapılacaktır. Cennetü’l Baki ziyareti ardından Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Ğamame (Bulut) Mescidi, Beni Saide Sakife’si ve Tren Garı ziyaretleri yapılacaktır. Mescid-i Nebevî’de kılınacak yatsı namazından hemen sonra otel lobisinde buluşarak Özel araçla Hurma Bahçesi’ne gidilecektir. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. 7. GÜN: Medine - istanbul Sabah namazını müteakip Yeşil Kubbe’ nin önünde 301 Nolu kapıda buluşma ve Rasulullah’ı (SAV) selamlama yapılacaktır. Kahvaltı otelimizde alınacaktır. Saat: ….. ’da bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve saat: ……’da Medine Havalimanı’na hareket. Havalimanında zemzemlerin teslimi ve bilet bagaj işlemlerinin ardından TK ….. uçağı ile Saat: ……’de Medine’den İstanbul’a hareket Türkiye’ye Hoş Geldiniz! Not: Tur programlarındaki sıralamada içerik aynı olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur programındaki saatlere riayet edilmesi rica olunur. Belirlenen saatlerde geç kalmadan kaynaklı programa katılamam durumunda hiçbir mesuliyet kabul edilmeyecektir. MAKKAH (ESKİ HİLTON) 5 Yıldız Mekke• 10 Suudi Arabistan'daki Mekke'nin kalbinde yer alan Makkah Hilton, Mescid-i Haram'ın Avlusunda bulunmaktadır. Mescid-i Haram'a bakan klimalı ve halı kaplı 10,000 kişilik 2 adet ibadethane mevcuttur. Makkah Otel (Eski Hilton)'ın tüm odaları şehir, dağ, veya Mescid-i Haram manzarası sunmaktadır. Her odada masa ve kanepe vardır. Süitlerde yemek alanına sahip olan ayrı bir oturma odası, executive odada ise Executive Lounge'a erişim imkanı mevcuttur. Geleneksel tarzda kemerli pencerelere sahip EL Etlalah, Asya mutfaklarından yemekler ve bölgesel spesiyaliteler sunmaktadır. Al Fayhaa 'ta Arap lezzetlerini, Lagenda'da ise dünya mutfaklarından otantik lezzetleri tadabilirsiniz. Caffe Cino'da Arap kahvesi eşliğinde dinlenebilirsiniz. Refleksoloji Sağlık Merkezi'nde ayak masajının keyfini çıkarabilirsiniz. Otelin bünyesindeki kapsamlı alışveriş merkezinde yemek mekanları ve 450 adet mağaza yer almaktadır. 4:count Gece Konaklama SOFİTEL SHAD AL MADİNAH 5 Yıldız Medine• 50 Medine’nin merkezi bölgesinde ideal bir konumda yer alan Shaza Al Madina, Mescid-i Nebevi'ye 50m, Eski Çarşı'ya birkaç adım uzaklıkta. Bu otel ayrıca restoran, 24 saat açık resepsiyon, oda servisi ve tüm alanlarda ücretsiz gibi olanaklar sağlamaktadır. Otelin konukları kontinental veya açık büfe kahvaltının tadını çıkarabilirler. 2:count Gece Konaklama Lüks Umre paketlerinde hangi oteller tercih ediliyor? Mekke'de Kâbe'ye sıfır konumdaki Fairmont ve Hilton; Medine'de ise Mescid-i Nebevi yanındaki Movenpick gibi 5 yıldızlı oteller tercih edilir. VIP turlarda grup mevcudu kaç kişidir? Lüks turlarımız butik konseptte olup, daha az katılımcı ile kişiye özel hizmet ve yüksek ilgi standartlarında gerçekleştirilmektedir. Uçuşlarımız hangi sınıfta gerçekleşiyor? Uçuşlar THY güvencesiyle yapılır. Talep edilmesi durumunda Business Class opsiyonu misafirlerimize özel olarak sunulmaktadır. 2026 lüks Umre fiyatları ne kadar? Otelin konumuna ve oda tipine göre değişen fiyatlarımız, lüks kategoride 2026 yılı için yaklaşık 2.200$ seviyesinden başlamaktadır. Özel ziyaret turları dahil mi? Evet, kutsal mekan ziyaretleri kalabalıktan uzak, VIP araçlar ve uzman rehberler eşliğinde programlarımıza dahildir. Kutsal toprakların manevi atmosferini, dünyevi konforun en üst segmentiyle birleştiren lüks umre turları, misafirlerimize zahmetsiz bir ibadet imkanı tanır. Alkış Turizm güvencesiyle hazırlanan bu paketler; Kâbe’ye komşu oteller, özel vip transferler ve butik hizmet anlayışıyla, ruhsal yolculuğunuzu fiziksel bir huzurla desteklemek için tasarlanmıştır. Genel Bakış Başlangıç Fiyatı 2.775 $/kişi başı * Dörtlü odada kişi başı fiyattır. Oda Tipi ve Fiyat Seçenekleri Tek kişilik odada kişi başı 3.875 $ İki kişilik odada kişi başı En Çok Tercih Edilen 2.875 $ Üç kişilik odada kişi başı 2.825 $ Dört kişilik odada kişi başı 2.775 $ Çocuk Fiyatları child_care 0 - 2 Yaş Bebek 500 $ child_friendly 2 - 5 Yaş Çocuk 1.000 $ face 5 - 10 Yaş Çocuk 1.100 $ 3 veya 4 kişilik oda seçilmesi durumunda Mekke ve Medine otellerinde orijinal 3 ve 4 yataklı odalar bulunmamaktadır. 2 yataklı odalara ekstra yatak olarak temin sağlanmaktadır. edit_calendar Hemen Başvur chat WhatsApp'tan Sor Özel Grup Talebi Kurumsal veya kalabalık gruplarınız için size özel fiyat teklifi alabilirsiniz. Teklif İste Rezervasyon Formu Oda tipi Tek kişilik 2 kişilik 3 kişilik 4 kişilik Ad * Soyad * E- * Telefon * Yetişkin Sayısı * Çocuk Sayısı Geri Gönder support_agent Yardıma mı ihtiyacınız var? Satış temsilcilerimiz size yardımcı olmak için bekliyor. 0850 123 45 67 Dijital Rehber Destek Asistanı Online• Tur ve başvuru konularında yardımcı olur İşleniyor... Enter ile gönder• Shift+Enter ile satır ekle
Görseller
11 fotoğrafBenzer Fiyatlı Diğer Turlar
15 GünLüks Umre - 15 Günlük Umre - 27 Ekim 2026 - Elçi Tur
Elçi Tur
4 Gün4 Günlük Umre Turu | 2.700 USD'den Başlayan Fiyatlarla | Eman Turizm
Eman Turizm
10 Gün29 Ekim 2026 Hareketli 10 Günlük Umre 5 Yıldızlı Oteller | Elçi Tur
Elçi Tur
6 Gün29 Ekim 2026 Hareketli 6 Günlük Umre 5 Yıldızlı | Hedef Plus Turizm
Hedef Plus Turizm
Yakın Tarihli Benzer Turlar
14 Gün1 Kasım 2026 Hareketli 14 Günlük Umre 4 Yıldızlı Oteller | Diyanet
Diyanet
11 Gün1 Kasım 2026 Hareketli 11 Günlük Umre 4 Yıldızlı Oteller | Diyanet
Diyanet
11 GünYürüme Normal Konaklama 11 Günlük Umre Programı - 13. Tur (01.11.2026)
Diyanet
20 Gün1 Kasım 2026 Hareketli 20 Günlük Umre 4 Yıldızlı Oteller | Diyanet
Diyanet
Sıkça Sorulan Sorular
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) ne kadar, fiyatı kaç USD?
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) kişi başı 2.775 USD'den başlıyor. Oda tipine göre: 4 kişilik oda kişi başı 2.775 USD, 3 kişilik oda kişi başı 2.825 USD, 2 kişilik oda kişi başı 2.875 USD, tek kişilik oda kişi başı 3.875 USD. Fiyatlar tur kalkış tarihine ve kalan kontenjana göre değişebilir; kesin tutarı rezervasyon öncesi acenteden teyit ediniz.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) ne zaman ve kaç gün sürüyor?
Hareket tarihi 8 Mart 2027. Program 7 gün sürüyor. Dönüş 14 Mart 2027. Konaklama 4 gece Mekke, 2 gece Medine şeklinde planlanmış.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) hangi otellerde konaklama sunuyor?
Mekke konaklaması MAKKAH HOTEL (ESKİ HİLTON). Medine konaklaması SOFİTEL SHAD AL MADİNAH HOTEL. Oteller 5 yıldız sınıfında.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) hangi havayolu ile yapılıyor?
Uçuşlar TÜRK HAVA YOLLARI ile gerçekleştiriliyor. Güzergah: IST-JED / MED-IST. Uçuş saatleri ve güzergah, havayolunun operasyonel değişikliklerine göre güncellenebilir.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) fiyatına neler dahil?
Acentenin bildirdiği dahil hizmetler: 7/24 İletişim Kurabileceğiniz Bir Danışman, Özel Seyahat Sigortası, Diyanet Harçları, HÜRSAD ve TÜRSAB Harçları, Vize ve Özel İzinler, Valiz, Çanta, Kitap, Şavt Tesbihi, Eşarp, 5 Lt Zemzem, Yurt İçi Uçak Bağlantısı, Yurt Dışı Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri, Programdaki Ziyaret Yerlerine Tüm Transferler Ücretsiz, 7/24 Kabe-i Muazzama'ya Ücretsiz Servis. Fiyata dahil olmayanlar: İhram, Pasaport, Şahsi harcamalar, Yurtdışı Çıkış Harcı, Sevr ve Nur Dağı Çıkış Ücretleri.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) için kontenjan var mı?
Acentenin bildirdiği son duruma göre 45 kişilik kontenjan kalmıştır. Kontenjan bilgisi anlık değişebilir; kesin durumu rezervasyon sırasında teyit ediniz.
Alkış Turizm 7 günlük umre turu (8 Mart 2027) rezervasyonu Umre Dünyası üzerinden mi yapılıyor?
Hayır. Umre Dünyası bir umre turu karşılaştırma platformudur; rezervasyon, ödeme ve sözleşme doğrudan Alkış Turizm ile yapılır. Bu sayfadaki bilgiler acentenin yayınladığı verilerden derlenmiştir ve tur detay sayfasındaki kaynak bağlantısından doğrulanabilir.
Aynı Firmanın Diğer Turları
12 GünGenel Umre - 12 Günlük Umre - 29 Ekim 2026 - Alkış Turizm
Alkış Turizm
16 GünGenel Umre - 16 Günlük | Alkış Turizm
Alkış Turizm
19 Gün19 Günlük Umre Turu | 1.550 USD'den Başlayan Fiyatlarla | Alkış Turizm
Alkış Turizm
7 GünLüks Umre - 7 Günlük Umre - 2 Kasım 2026 - Alkış Turizm
Alkış Turizm
Ayrıca Sefernur.com ile Hizmet Alabilirsiniz
Tur karşılaştırması yaptıktan sonra, Sefernur.com üzerinden otel rezervasyonu, transfer kiralama, taksi kiralama, rehberli tur kiralama veya hepsini bir arada paket olarak ayarlayabilirsiniz.

